شبکه کتاب تی وی
۰

ثبت نام بن تخفیف نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳

ثبت نام بن تخفیف نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳
بازدید 234
۴.۳
(۱۶)

بن تخفیف نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۳

ثبت نام بن نمایشگاه کتاب، همیشه یکی از دغدغه‌های مهم اهالی کتاب و یکی از دلایل استقبال مردم از نمایشگاه بین‌اللملی کتاب تهران، است. بن خرید کتاب دانشجویان و بن خرید کتاب طلاب، هرساله یکی از پرتکرارترین جستجوهای گوگل در نزدیکی نمایشگاه کتاب هستند. به طور کل تخفیف‌های نمایشگاه کتاب به دو صورت ارائه می‌شوند: یک نوع تخفیفی است که از طرف ناشران حاضر در نمایشگاه کتاب بر روی کتاب‌هایشان اعمال می‌شود و نوع دوم، بن‌های تخفیفی است که به گروه‌ها و اقشار مختلف داده می‌شود.

چگونه می‌توان بن‌ تخفیف کتاب نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۳ را تهیه کرد؟

ثبت نام بن تخفیف کتاب نمایشگاه 1403
ثبت نام بن تخفیف کتاب نمایشگاه ۱۴۰۳

بخشی از بن‌های تخفیف نمایشگاه کتاب تهران و یارانه اعتباری خرید از این نمایشگاه، به سازمان‌ها و نهادها اختصاص دارد. متقاضیان و مسئولین سازمان‌ها و نهادها در صورت نیاز می‌توانند از روزی که وبسایت خانه کتاب و ادبیات ایران شروع ثبت نام را اعلام کرد، با مراجعه به سامانه https://book.icfi.ir نسبت به ثبت درخواست خود مبنی بر تهیه بن کتاب نمایشگاه کتاب تهران اقدام کنند. این نهادها و سازمان‌ها پس از دریافت اعتبار، می‌توانند کتاب‌های مورد نیاز خود را از بخش مجازی نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۳ در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب یعنی ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ تهیه نمایند.

تیزر ویژه‌برنامه‌های شبکه کتاب برای نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳

بن تخفیف کتاب دانشجویی نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۳ چقدر است؟

بنابر گفته محمد خلج، مدیر کمیته اداری مالی خانه کتاب، سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب در نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳، ۷۰۰هزار تومان است که از این مقدار۴۲۰هزار تومان سهم مشارکت دانشجویان و طلاب بوده و ۲۸۰هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. همچنین سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی ۸۰۰هزار تومان است که از این مقدار  معادل ۴۰۰هزار تومان سهم عضو هیئت علمی و ۴۰۰هزار تومان نیز برعهده معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.

به جز سازمان‌ها و نهادها، بن تخفیف کتاب و یارانه‌ای به طور ویژه برای دانشجویان، طلاب و اعضای هیئت علمی نیز اختصاص داده می‌شود. مخاطبین برای ثبت‌نام در سامانه یارانه اعتباری خرید کتاب، باید به سامانه https://book.icfi.ir مراجعه کنند.

سال گذشته، سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب  600 هزار تومان بود که از این مبلغ  360 هزار تومان آورده دانشجویان و طلاب و  240 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی بود. همچنین در نمایشگاه کتاب سال گذشته، سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی ۷۰۰ هزار تومان بود که از این مبلغ  350 هزار تومان آورده عضو هیئت علمی و  350 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

چگونه از بن تخفیف کتاب نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۳ استفاده کنیم؟

برای استفاده از بن تخفیف کتاب، دیگر نیاز به حضور در شعب مختلف بانک‌ها و دریافت کارت عابر بانک نمایشگاه کتاب نیست. بن‌های تخفیف به صورت اعتبار خرید به کد ملی متقاضیان اختصاص می‌یابد. بنابراین برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیست. اعتبار یارانه سهم خریدار در هنگام خرید کتاب در سامانه فروش مجازی نمایشگاه کتاب به تناسب خرید و تا سقف اعلامی محاسبه و از صورتحساب خرید کسر می‌گردد.

اعضای هیئت علمی، دانشجویان و طلاب سراسر کشور درصورتی که اطلاعاتشان از سوی مراکز ذیربط (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه‌های غیرانتفاعی، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور و …) به ستاد نمایشگاه ارسال شده باشد، می‌توانند سه روز قبل از آغاز سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران (از ۱۶اردیبهشت ماه ۱۴۰۳) به نشانی اینترنتی ketab.ir مراجعه کنند و پس از ثبت‌نام/ورود به سامانه نمایشگاه مجازی کتاب در قسمت پروفایل، درخواست خود را برای دریافت یارانه اعتباری ثبت کنند.

با توجه به محدودیت بودجه اختصاص یافته و سقف اعتباری تعیین شده برای هر استان، اولویت ثبت‎نام با متقاضیانی است که زودتر اقدام نموده‌اند. پس اخبار مجله اینترنتی شبکه کتاب را دنبال کنید تا به محض باز شدن سایت ثبت‌نام بن تخفیف کتاب نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳، از آن مطلع شوید و از ثبت‌نام جا نمانید.

سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار بخوانیم و بسازیم از ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در محل مصلی امام خمینی(ره) به شکل حضوری و در سامانه ketab.ir به صورت مجازی برگزار می‌شود و شما می‌توانید تمامی اخبار و اطلاع رسانی‌های مربوط به نمایشگاه کتاب را از مجله اینترنتی شبکه کتاب پیگیری کنید.

این مقاله واستون مفید بود؟

از یک تا ۵ بهش ستاره بدید!

میانگین امتیاز ۴.۳ / ۵. تعداد رای‌ها ۱۶

اولین نفری باشید که به این متن امتیاز میدید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *